Purina Dog Chow – karma dla Twojego pupila

Podejmując zobowiązanie, jakim jest wzięcie do domu psiaka, chcemy zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Patrzymy w piękne, wierne oczy naszego psa, wyprowadzamy go na spacery, głaszczemy po gładkiej, lśniącej sierści. Nasz pupil ma mieć doskonałe warunki do rozwoju, dlatego zaczynamy szukać w internecie porad, w jaki sposób zapewnić mu zdrowe życie.

Co powinno znaleźć się w składzie dobrej karmy?

Niejednokrotnie właściciele psów błądzą po marketach czy sklepach zoologicznych, poszukując tej właściwej karmy, która będzie smakować pieskowi, a także odpowiednio go odżywi. Nie trzeba jednak daleko szukać i gorączkowo przeszukiwać półek, próbując połapać się w składach. Najlepiej sprawdzić, czego dokładnie potrzebuje pies. Znacznie inne potrzeby będą w momencie, gdy bierzemy na wychowanie szczeniaka, niż gdy zabierzemy starszego psiaka ze schroniska. Każdy z nich na innym etapie życia i potrzebuje innych odżywczych składników.

Różne warianty Purina Dog Chow

Purina Dog Chow wzięła pod uwagę potrzeby różnych psów i stworzyła produkty dostosowane do ich potrzeb. Dla szczeniaków powstała karma Purina Dog Chow Puppy w różnych wariantach smakowych. Popularnością cieszy się wersja z przewagą indyka, przeznaczona zwłaszcza dla większych ras psów, które rozwijają się w szybkim tempie. Karma zawiera witaminę E, która wspomaga odporność pieska. Wszystko to w naturalnym kurczaku, którego psy zwierzaki uwielbiają! Odpowiednio zbilansowano także stosunek białka do tłuszczu, aby miały dużo energii. Rybi olej to kolejny ukryty element, które wesprze rozwój naszego pupila.

Dla dorosłych piesków przeznaczono inny rodzaj karmy Purina Dog Chow. Ciekawą opcją jest smak jagnięciny i ryżu. To połączenie daje energię, a jednocześnie pozwala utrzymać odpowiednią wagę pieska. Zwłaszcza witamina A, która wpływa na wzrok, jest dosłownie na wagę złota. Atutem Puriny Dog Chow jest również korzeń cykorii. Ma on właściwości prebiotyczne. Dzięki inulinie wspomoże trawienie psiaka i korzystnie wpłynie na jego układ pokarmowy.

Purina Dog Chow nie zapomniało także o seniorach. Wersja Adult została dopasowana do starszych psiaków. Dodano tam aminokwasy, które wspomagają pracę serca czy kwasy tłuszczowe na doskonałą sierść.

Opiekując się naszym pupilem, pamiętajmy, że to na właścicielu spoczywa największa odpowiedzialność za jego rozwój. Starajmy się, aby miał odpowiednią porcję witamin, zbilansowaną dietę. Dbajmy o różnorodność i zwracajmy uwagę na wszystkie sygnały, który pies nam wysyła. Nawet najbardziej ulubiona karma może się niekiedy znudzić. Wtedy warto sprawdzić inne warianty smakowe i dowiedzieć się, czego najbardziej potrzebuje nasz szczekający przyjaciel.